Tunely a Mosty

Odhadovaná doba čtení: 5 min

Zdejší aktivum popisuje starší verze Trainz 2.9

kuid                                    <kuid:123456:000000>
username                                "Tunnel_track"
kind                                    "bridge"
trainz-build                            2.9
bendy                                   0
bridgetrack                             <kuid:123456:000001>
carrate                                 0
casts_shadows                           0
endlength                               10
grounded                                0
height                                  10
initiator                               "start"
isroad                                  0
istrack                                 1
length                                  25
repeats                                 0
rgb                                     180,180,180
shadows                                 0
terminator                              "end"
trackdirections                         0,1
trackoffsets                            0.01,0
upright                                 0
visible-on-minimap                      1
width                                   20
category-class                          "TT"
category-era                            "1900s"
category-region                         "US"
description                             "Tunnel"

thumbnails
{
  0
  {
    image                               "$screenshot$.jpg"
    width                               240
    height                              180
  }
}

kuid-table
{
  0                                     <kuid:123456:000001>
}

KIND Track poskytuje jediný druh aktiv pro aktiva založená na spline od Trainz-build verze 2.9 a vyšší. Na rozdíl od názvu, stejně jako byl typ silnice definován jako traťový majetek, aktiva tohoto druhu nyní zahrnují jednoduché kolejové, vícekolejné, mosty, tunely, živé ploty, silnice, zdi, náspy, místní elektrické vedení, vysokonapěťové napájení linky a tak dále. Díla tohoto druhu využívají techniku ​​vykreslování dříve známou jako „spojovaná stopa“. Nyní, když je veškeré ostatní vykreslování spline zastaralé, je jednoduše známé jako „track“.

mesh-table
{
}
track
{
}
endcap-prev
{
}
endcap-next
{
}
attached-splines
{
}
season-selector
{
}
track-sound
{
}
is_silent              0
istrack                0
isroad                 0
carrate                0
traffic-speed          10
isfreeway              0
numlanes               0
istunnel               0
tunnel-roof-height     0
enable-pfx-collisions  1
surveyor-only          0
visible-on-minimap     1

Značka „track“ je povinná a určuje, jak je geometrie spline vytvořena ze sítí. Je specifikován jako Track Part Container.  Značky “endcap-prev” a “endcap-next” jsou specifikovány stejným způsobem jako “track”, ale nejsou povinné. Jsou-li přítomny, jsou tyto koncové kryty vloženy za konce drážky v každém směru, pokud drážka neprotéká na jiný segment drážkování stejného prvku. To umožňuje tvůrci obsahu „zapečetit“ geometrii spline, aniž by musel zavádět neefektivní těsnící polygony na každé poddělení. Endcaps se řídí normálním chováním přizpůsobení-spline, kromě toho, že pokračují rovně v okamžitém směru konce spline. Pokud jsou přítomny, zdědí koncové části svá výchozí nastavení ze značky „track“ díla, ale jakékoli jednotlivé hodnoty lze podle potřeby přepsat.

 

Kontejner “attached-splines” poskytuje mechanismus pro připojení podřízených drážkování, které sleduje tvar této rodičovské drážky s mírným posunutím. Připojené splajny se používají tam, kde je třeba spojit splajn s jednou sadou vykreslovacího nebo funkčního chování se splajnem s jinou sadou vykreslovacích nebo funkčních chování. Například most (scenérie) s připojenou dráhou (funkční) nebo sada pylonů (žádné natahování nebo stříhání) s několika dráty navlečenými mezi nimi (stříhání a natahování, aby se vešly). ve skutečnosti neexistují mimo jejich chování při vykreslování, nebo to mohou být plně funkční splajny, jejichž jedinou specialitou je to, že se přesouvají a odstraňují se svými rodiči.

 

Kontejner Season-selector umožňuje výběr indexu sezóny, který může být použit kontejnerem “track-lod-tree”.

subdivisions 4
lod-distance 100.0
lod-length 10.0
lod-tessellation-length 6.0
high-detail
{
  ..
}
low-detail
{
  ..
}

Volitelný kontejner „track-sound , který pomáhá při výpočtu, který zvuk se má přehrát, když je vlakové vozidlo na této trati.

track <>
track-parent <>
bogey <>
track-sound <>
priority 0

Track: Může specifikovat položku KIND Track, v takovém případě se tato položka týká pouze vozidel, která jsou na uvedené trati. Pokud je vynechána, typ stopy se nekontroluje.

Track-parrent: Může specifikovat aktivum KIND Track nebo KIND SceneryWithTrack , v takovém případě tato položka ovlivní pouze vozidla, která jsou na trati patřící k určenému nadřazenému aktivu. Je vynechán, rodič není zaškrtnutý.

Bogey: Může specifikovat aktivum KIND Bogey, v takovém případě tato položka ovlivní pouze zadaný bogey. Pokud je vynechán, typ bogey se nekontroluje.

Track-sound: Určuje KIND Tracksound , který by měl být použit, pokud je tato položka vybrána.

Priority: Celé číslo, které udává, zda má být tato položka vybrána ve prospěch jiných odpovídajících položek. Mělo být použito k doladění menších konfliktů, nikoli ke snaze přinutit aktivum přepsat každou jinou možnou shodu. Nižší čísla označují lepší shodu.

Je-li nastaveno u is_silent (1), tato logická značka deaktivuje přehrávání zvuků jednotlivých náprav pro vozidla na křivce. Istrack pokud je nastaveno (1), tento booleovský tag způsobí, že spline bude považován za “kolej”, což znamená, že lze očekávat, že vlaky pojedou na spline. To ovlivní viditelnost křivky na minimapě, kde se aktiva křivky zobrazují ve výběrech geodeta, které nástroje geodeta mohou na aktivu obsluhovat a zda je povoleno automatické umístění křižovatky. Traťové splajny lze obecně spojit, i když se jedná o různé položky.

Silnice a dálnice

Isroad Pokud je nastaveno (1), spline tohoto typu jsou považovány za silnice. Silnice podporují generování automobilů. Silnice jsou označeny jako blokované pomocí KIND MOCrossing, zatímco je brána přechodu zavřená. Silniční splajny lze obecně spojovat, i když se jedná o různá aktiva. Pokud není uvedeno jinak, aktiva se sadou značek ‘isroad’ jsou členy “Road Spline Group”.

Carrate: Hra čeká mezi 1 a 3 násobkem této hodnoty (v sekundách) mezi generováním provozu na této silnici. Traffic-speed definuje rychlostní limit na silnici v metrech za sekundu. Carz v současné době jede až 80%-110% (v závislosti na voze) povolené rychlosti, s výjimkou předjíždění. Tato značka se žádným způsobem netýká vlaků. Isfreeway Pokud je nastaveno (1), tento booleovský tag způsobí, že víceproudá silnice bude fungovat jako dálnice. To umožňuje měnit jízdní pruhy podle libosti a způsobí, že veškerý provoz bude proudit pouze v dopředném směru spline. Na silnicích mimo dálnice je předjíždění stále povoleno. Numlanes definuje počet jízdních pruhů na silnici. Každý jízdní pruh je považován za široký 1,7 metrů. Pokud je silnice dálnicí, veškerá doprava proudí stejným směrem.

Tunely

Istunnel: Je-li nastaveno (1), tento booleovský tag způsobí, že se spline bude zacházet „jako s tunelem“. Navzdory názvu to přímo nesouvisí se skutečnou funkčností tunelového spline (podrobnosti viz tag ‘tunel-roof-height’). Některé typy vykolejení jsou v tunelu deaktivovány, protože výsledná uživatelská zkušenost by byla špatná kvůli vzájemnému pronikání do tunelu a terénu vlakovými vozidly a kamerou hráče. Funkce skriptu Vehicle.IsInTunnel() vrací ‘true’, když je původ vozidla na spline tunelu. Pokud je uživatel v režimu kamery „externí“ nebo „automatické sledování“, zatímco cíl kamery je v tunelu, kamera se místo toho přepne do režimu „externí tunel“. 

Tunnel-rood-height: Používá se u tunelů k určení výšky střechy v metrech povolené terénním otvorem. Pokud je menší nebo roven nule, nevygenerují se žádné terénní díry. Pokud je větší než nula, je tato křivka považována za skutečný tunel – bude generovat díry v síti terénu, její úhel náběhu k síti terénu bude zablokován v krocích 45° a koncové body se přichytí k velikosti mřížky 10 m. Tunely jsou určeny pro vedení spline pod terénní sítí. Tunelové splajny se pokoušejí zakřivit tak, že spline končí pod úhlem 45°. To pomáhá zajistit, že vstupní otvory mohou být úspěšně vytvořeny skrz síť terénu.

Tunelové splajny mají v Surveyoru mírně upravenou sémantiku úprav. Vertexové značky jsou viditelné za různých podmínek. Uhlazování země kolem tunelu není povoleno. Tunelový spline vždy sleduje spline gradient, spíše než reaguje na výšku terénu. Zatímco je cíl kamery v tunelu, okolní zvuky jsou sníženy na 50 %. Některé typy emitorů částic vozidla jsou deaktivovány, když je vozidlo v tunelu.

Enable-pfx-collisions: Hodnota, výchozí je 1 a není povinná. Definuje, zda má být tento objekt stopy použit pro detekci kolize s částicemi (např. kouř, pára). Zakázat jej pro objekty, u kterých je nepravděpodobné, že by interagovaly s částicemi.

Surveyor-only: Pokud je nastavena (1), tato booleovská hodnota způsobí, že aktivum bude viditelné pouze v Editoru mapy. Kde je to možné, vlakové vozy umístěné na takových drážkách budou fungovat jako normálně v Driver atd.

Visible-on-minimap: Pokud je prázdné (0), skryje tuto spline z minimapy. Všimněte si, že tato značka nemá pevnou výchozí hodnotu, ale výchozí hodnota je opačná než značka „pouze pro průzkumníka“.

Síť

Aktivum stopy se obvykle skládá z několika sítí. Každá síť představuje kus splajnu, který se na konci opakuje s různými transformacemi, aby se vytvořil celý splajn. Vícenásobné sítě umožňují LOD, randomizaci detailů atd. – výběr sítě pro použití na různých místech spline je definován kontejnery „track-lod-tree“Sítě by měly využívat normální mapu a jedinou difúzní texturu s vysokým rozlišením. Z výkonnostních důvodů by měl být pro všechny sítě použit jeden materiál (tj. jedna textura; viz poznámky o sdílení materiálu mezi sítěmi), namísto použití samostatného materiálu pro každou síť. Materiál může používat buď maskování alfa (1-bitové alfa) nebo prolnutí alfa, nicméně žádné prolnutí alfa nebudou tříděny (nikoli proti jiným polygonům v samotné stopě ani proti jiným polygonům s prolnutím alfa ve scéně.) Z tohoto důvodu , alfa blending by měl být používán pouze nízko u země tak, aby čára z kamery do sítě neprocházela žádným jiným alfa-blended objektem, než dosáhne země. Normální chování z-bufferu se bude vztahovat na alfa-směsné i alfa-maskované sítě.

 

Různé síťové díly, které tvoří dráhu, jsou modelovány tak, že jakýkoli typ může pasovat na jakýkoli jiný bez zjevného švu. Díly nejsou striktně vyžadovány, aby byly symetrické, protože se nikdy nebudou otáčet vzhledem k předchozímu dílu, nicméně je třeba poznamenat, že drážky, které podporují vícecestné spoje, mohou vést ke konstrukci, kde se splajn otočí zpět a připojí se k sobě v opačném směru.

👉 Síťovina pro extrémní detaily – používá se pro detailní záběry. 1000 poly na 2m segment.
👉 Síťka s vysokými detaily - používá se na blízko. 200 poly na 2m segment.
👉 Síťovina se středními detaily - používá se ve středním rozsahu. 100 poly na 10m segment.
👉 Síť s nízkými detaily – používá se na velkou vzdálenost. 6 poly na 10m segment. Dráhy jsou texturované na zátěži, spíše než polygonově modelované.
👉 Počáteční koncovka – používá se na začátku spline. 100 poly.
👉 Koncová koncovka - používá se na konci drážky. 100 poly.

Při modelování drážky koleje je třeba dbát na to, aby byl vrchol kolejnice přesně 0,3 m nad počátkem. Tím je zajištěno, že se setká s koly vlakového vozidla bez překrytí a mezery.

Třídy
SF Ploty 
SR Silnice 
SP Plošiny 
SS Konstrukce 
SV Vegetace 
TB Most 
TR Kolejnice 
TT Tunel
Byl tento článek užitečný?
Nelíbí 0
Zobrazeno: 13
Back to top button