⛔ Obsah této stránky nelze kopírovat ⛔
⛔ You cannot copy content of this page ⛔

Please or Registrovat to create posts and topics.

Twitch: Změna pravidel pro vkládání hudby

Sdílení hudby na Twitchi

Hudbu, kterou nevlastníte, je na Twitchi zakázáno používat ve vysílání i v rámci videí na vyžádání (dřívější vysílání, minulé premiéry, stěžejní scény, klipy nebo nahrávky) mimo níže popsané situace nebo v případech, kdy to dovolují zákony. Hudební nahrávky (např. na disku CD nebo v podobě souboru MP3) ani předplatné hudební streamovací služby vám obvykle nedává právo tuto hudbu sdílet na Twitchi. Tímto nákupem či odběrem hudby získáte pouze soukromou licenci pro osobní použití stopy.

Typy hudebního materiálu

Následují příklady hudebního materiálu, který můžete používat ve vysílání a videu na vyžádání na Twitchi:

 • Hudba, kterou vlastníte – originální hudba, kterou jste vytvořili a vytvořili z ní nahrávku nebo ji zahráli živě, případně hudba, u které vlastníte nebo spravujete veškerá práva potřebná ke sdílení hudby na Twitchi, jako jsou práva k záznamu nebo živému představení a související hudební stopě a textu. Mějte na paměti, že pokud máte smluvní vztah s organizací, která spravuje práva k vámi vytvořenému hudebnímu dílu (jako jsou práva pro vytvoření nebo publikování nahrávky), je třeba se ujistit, že sdílením této hudby na Twitchi neporušujete domluvené smluvní podmínky.
 • Hudba, pro kterou máte licenci – hudba chráněná autorským právem, která je v úplném či částečném vlastnictví jinou osobou nebo entitou, než jste vy, a držitelé souvisejících autorských práv vám udělili licenci pro její sdílení na Twitchi.
 • Vystoupení na Twitch Sings – vokální reprodukce skladby na Twitch Sings probíhající v souladu s podmínkami služby na Twitchi.

Následují příklady hudebního materiálu, který nesmíte používat ve vysílání nebo ve videu na vyžádání na Twitchi:

 • Poslech hudby ve stylu rádia – vysílání nebo video na vyžádání na Twitchi, jehož obsahem je přehrávání hudby, kterou nevlastníte, ani nemáte licenci pro její sdílení na Twitchi.
 • DJ show – přehrávání nebo mixování uložených zvukových stop obsahujících jinou hudbu než tu, které jste vlastníkem, nebo k jejímuž sdílení na Twitchi máte licenci.
 • Karaoke – zpěv nebo vystoupení zahrnující karaoke stopu jinou než karaoke ze hry či stopu, kterou jste oprávněni sdílet na Twitchi (např. představení z Twitch Sings).
 • Synchronizace pohybu rtů – pantomima, zpěv nebo předstíraný zpěv na hudbu, kterou nevlastníte nebo pro jejíž sdílení na Twitchi nemáte licenci.
 • Vizuální hudební interpretace – texty skladeb, noty, tabulatura nebo jiné vizuální zpracování hudby chráněné autorským právem kromě té, kterou vlastníte, pro jejíž sdílení na Twitchi vlastníte licenci, nebo pokud se jedná o texty písní nebo jiné vizuální zpracování hudby z Twitche dostupné v rámci Twitch Sings a zachycené ve vašem vysílání nebo ve videu na vyžádání z vašeho vystoupení Twitch Sings.
 • Cover verze písní – reprodukce skladby, která je ve vlastnictví jiné osoby nebo entity, kromě živého představení v rámci vysílání na Twitchi. Pokud se chystáte do vysílání živého představení na Twitchi přidat i cover písně, je třeba pokusit se zpracovat píseň co nejvěrněji představám jejího autora a zároveň vytvořit veškeré její prvky vlastnoručně bez použití doprovodů, záznamů či jiných prvků vlastněných jinými osobami či entitami.

Jak se vás tato pravidla dotýkají

V případě porušení těchto pokynů můžete dle našich pokynů pro zajištění souladu se zákonem DMCA obdržet výzvu k odstranění záznamu od vlastníků hudebních práv. Stejně tak může dojít k našemu zákroku v souladu s našimi pokyny pro komunitu. Kromě toho může ztlumit VOD, například pokud naše automatizované systémy filtrování obsahu detekují, že zvuk ve VOD obsahuje neautorizovanou hudbu. Pokud máte potřebná práva ke sdílení hudby ve svých videorekordérech Twitch, chceme zajistit, aby vaše videorekordéry nebyly vypnuty. Chcete-li se dozvědět, jak odvolat ztlumený zvuk, přečtěte si náš článek nápovědy How To Appeal Muted Content.

Ztlumený zvuk nelze odvolat na základě toho, že:

 • Zakoupili si kopii zvuku nebo zaplatili za přístup k zvuku prostřednictvím streamovací služby.Nákup kopie zvuku, ať už ve formě digitálního stahování, CD, vinylového záznamu nebo jiného formátu, vám nedává povolení zpřístupnit zvuk ve VOD na Twitch. Podobně ani streamování zvuku na základě licence pro osobní zábavu vám nedává oprávnění k vytváření zvuku ve VOD na Twitch, i když jste zaplatili za předplatné služby streamování.
 • Credited the artist.Poskytnutí kreditu interpreta nestačí k tomu, aby vám udělil povolení k zpřístupnění zvuku ve vlastnictví někoho jiného, ​​než jste vy, k dispozici ve videorekordéru na Twitch (pokud vlastník (vlastníci) práv nezřídili licenční dokumentaci k udělení autorizace v případě, že požadavky na kredit mají stejně jako u některých licencí Creative Commons).