DRS 2006 – The radio automation software V4

Jste zde:
  • KB Home
  • DRS 2006 – The radio automation software V4
Odhadovaná doba čtení: 3 min

DRS 2006 může kdokoli začít profesionálně znějící rozhlasový program během několika minut. Stačí importovat kompletní zvukovou knihovnu a můžete vyrazit. Už má spoustu vestavěných funkcí, jako je databázový editor, kde můžete nastavit startovací body a mizet vizuálně nebo asistovaně, virtuální vozíkový stroj, funkce předběžného uvolnění a kodéry, které vám umožní streamovat váš rozhlasový program online. Jedná se o úplnou automatizaci vysílání.

DRS 2006 je také plně přizpůsobitelný. Díky vestavěným motivům můžete například vypadat tak, jak chcete, a můžete přidat potřebné funkce instalací různých pluginů, jako je plugin „DRS 2006 Sound Processor“ nebo „DRS 2006 Effect Bench plugin“. Díky novému systému pluginů DRS 2006 jsou možnosti nekonečné a neustále vyvíjíme nové pluginy, které naši zákazníci požadují.


Automatické řízení zisku (AGC) je adaptivní systém, který se nachází v mnoha elektronických zařízeních. Průměrná úroveň výstupního signálu je přiváděna zpět a upravuje zesílení na příslušnou úroveň pro rozsah úrovní vstupního signálu. Například bez AGC by se zvuk vyzařovaný z AM rádiového přijímače extrémně lišil od slabého po silný signál; AGC účinně snižuje hlasitost, pokud je signál silný, a zvyšuje jej, když je slabší. Kompresor snižuje hlasitost zvuků nebo zesiluje tiché zvuky zúžením nebo „komprimací“ dynamického rozsahu zvukového signálu. Filtry a zesilovače ekvalizéru se používají ke změně relativních sil různých frekvencí v elektronickém signálu. Ekvalizér se používá k jemnému doladění signálu ke kompenzaci zkreslení, jako je slabá odezva nebo přecitlivělost na různých frekvencích. 

Efekt reverbu simuluje složku zvuku, která je výsledkem odrazů od okolních stěn nebo předmětů. Ve skutečnosti je to simulátor místnosti. Echo efekt opakuje zvuk, který jste vybrali znovu a znovu, normálně měkčí s každou interakcí. Čas zpoždění mezi každým opakováním je pevný, bez pauzy mezi každým opakováním. Sborový efektje modulační efekt používaný k vytvoření bohatšího a silnějšího zvuku a jemného pohybu. Efekt zhruba simuluje drobné odchylky výšky a načasování, ke kterým dochází, když více interpretů zpívá nebo hraje stejnou část. 

Databáze

Pokud jste použili starší verzi DRS 2006 verze 2.2 nebo nižší, můžete svou starou databázi snadno importovat do DRS 2006 verze 4, abyste neztratili všechna nastavení, jako jsou startovací body, intra nebo rychlosti prolínání. Funkce importu DRS 2006 verze 4 se obecně pokouší najít všechny zvukové soubory ve vaší staré databázi a poté zkopíruje každou položku do nové databáze. Pokud máte stále nainstalován starý DRS 2006 V2.2 nebo nižší, budete mít na počítači vše, co potřebujete. Pokud jste odinstalovali DRS 2006 verze 2 nebo jej máte na jiném počítači, budete muset zkopírovat do počítače 2 věci:

1. Samotný databázový soubor HRDat.dbf, který byl obvykle umístěn:

C:\DRS2006\Digitaldata


2. Soubor DRS 2006.ini, který byl obvykle umístěn:

C:\DRS2006Nyní, když máte ve svém počítači hlavní databázi a také soubor DRS2006.ini, musíte si být jisti, že lze nalézt veškerý zvuk v databázi. Možná budete muset upravit zvukové adresáře v DRS2006.ini. Zvukové adresáře jsou poslední 3 položky v souboru DRS2006.ini. Tento soubor můžete otevřít pomocí libovolného editoru souborů a změnit položky.

Vysílání

DRS 2006 verze 4 již má vestavěné funkce, které vám umožní nastavit online připravenou stanici za běhu. Než však začnete streamovat na internetu, budete potřebovat speciální streamovací server. Existuje několik různých typů streamovacích serverů, ale nejběžnějšími jsou streamovací servery SHOUTcast™ a Windows Media™. Servery SHOUTcast™ se používají k streamování streamů kódovaných mp3 nebo aac a servery Windows Media ™ se používají k streamování ve formátu Windows Media™.

Byl tento článek užitečný?
Nelíbí 0
Zobrazeno: 3
Back to top button