Materiál Emissive Color

Odhadovaná doba čtení: 1 min

Emisní barva materiálu je světelná vlastnost materiálu Trainz, která definuje světelný výkon samotného materiálu. Tato hodnota se přičte k výstupu všech světel ovlivňujících materiál. Tento termín se obvykle používá k tomu, aby materiál „zářil“ v ​​noci nebo ve stínu. Je důležité poznamenat, že emisní barvy ovlivňují pouze daný materiál a nezpůsobují „rozsvícení okolních objektů v záři“.

m.pbrmetal

m.pbrmetalmasked

m.pbrmetaldetail

m.glass

m.clutter

m.notex

m.onetex

m.reflect

m.gloss

m.tbumptex

m.tbumpgloss

m.tbumpenv

Barvy jsou definovány v barevném prostoru RGB a obvykle se pohybují mezi 0, 0, 0 (pro žádné světlo nebo “černá”) až 1, 1, 1 (pro plné světlo nebo “bílou”.) Trainz podporuje barvy HDR nad 1,1,1 pro “přesvětlené” objekty.

Co je HDR? Je s vyšším dynamickým rozsahem než má tzv. Standard Dynamic Range (SDR). Vysoký dynamický rozsah nabízí lepší obraz napříč displeji a rozdíl je rozeznatelný i bez dokonalého zraku.

Standardy kódování HDR využívají alespoň 10bitovou barevnou hloubku a pixely HDR kódují svítivost zachycenou z reálné scény s jasem vyšším než 100 cd/m2. HDR je schopno zachytit a zobrazit jasnější bílou a tmavší černou.

Byl tento článek užitečný?
Nelíbí 0
Zobrazeno: 14
Back to top button