Použití DEM Data Pro Hru Trainz

Jste zde:
Odhadovaná doba čtení: 1 min

Pro hru Trainz 2006; 2009; 2010; 2012; New Era a TRS19 je možné dodat výškové mapy pomocí DEM dat, tyto data jsou většinou volně dostupné na různých webových stránkách měřicích výzkumných společností, které se zajímají geodezií a výzkumem geografických dat.
DEM data ve stručném překladu jsou data, které obsahují výškové rozdíly -100%|0|+100% a polohu pomocí souřadnic, které lze použít v mapách google zde je příklad:

https://www.google.cz/maps/@49.1975802,16.6091327,13z?hl=cs

důležité je pro nás : 49.1975802 a 16.6091327 kde nám udává osu x;y.

Pokud si stáhnete DAM data je nutné je upravit programem, který lze koupit, velikost políček musíte přizpůsobit hře tedy dát na 10 m, u některý složitých a velkých rozměrů je tento proces zdlouhavý a náročný na výkon počítače. Proto pokud máte data, které chcete použít, musíte počítat s tím, že program vytíží výš počítač naplno.

 

Vždy vkládejte novou mapu do programu a upravujte ji na 10 m, po sléze ukládejte s “příponou_t”, jak budete mít tyto mapy upravené začněte od prvního upraveného souboru a přidávejte další mapy tlačítkem Add DEM.. tady pozor: čím více souborů tím více náročné na zpracování!

Pokud máme hotovou mapu, lze ji nyní o oříznout a to nástrojem Create Control Points (F6). Vytvoříte body, které se navzájem spojí viz obrázek výše. Dalším nástrojem lze mapu vyříznout kliknutím na “nůžky” Erase DEM points (Ctrl+D)   kliknutím na vnější stranu vyznačených bodu se smaže vše co je mimo vyhrazenou oblast.

Nyní stačí už pouze kliknout na  tlačítko Creatse a New TRS2004/TRS2006…

zde vytvoříte mapu přímo do hry trainz

Mějte na paměti, že samotný průběh vytváření mapy v programu pro DEM data a v samotném programu Správce součástí může vytížit počítač, nebo u menších výkonu i pád systému do “modré smrti”!

Web pro stahování DEM souborů dle souřadnic zde:

Jak vložit do Správce součástí data?

Soubor > importovat obsah >

C:\\Prgarm Files\N3V Games\Trainz Simulator 12\UserData\editing ... (cesta ke kořenové složce programu)

Důležité aby jste tuto cestu měli zadanou i v programu “TranzDEM”

Mapa se Vám pak importuje do hry pod názvem, která jste zadali.

Byl tento článek užitečný?
Nelíbí 0
Zobrazeno: 12
Back to top button