Správce zařízení

Jste zde:
Odhadovaná doba čtení: 1 min

Správce zařízení je applet ovládacího panelu v operačních systémech Microsoft Windows. Umožňuje uživatelům prohlížet a ovládat hardware připojený k počítači. Pokud část hardwaru nefunguje, uživatelský problém se zvýrazní nevhodným hardwarem. Seznam hardwaru lze třídit podle různých kritérií. 

Zakázané zařízení

Zakázané zařízení bylo buď ručně deaktivováno uživatelem nebo nějakým způsobem chyby. Ve Windows 95 až XP je to označeno červeným X. V systému Windows Vista a Windows 7 to bylo nahrazeno šedou šipkou směřující dolů v pravém dolním rohu ikony zařízení.

Hardware nepracuje správně

Existuje mnoho důvodů, proč hardware nemusí správně fungovat. Pokud systém Windows rozpozná problém se zařízením, je označen černým vykřičníkem (!) Na žlutém trojúhelníku v pravém dolním rohu ikony zařízení.

Hardware nebyl rozpoznán

Hardware nemusí být rozpoznán, pokud není správně nainstalován nebo není kompatibilní se systémem. To je označeno žlutým otazníkem místo ikony zařízení.

Zařízení vybráno ručně

Modré „i“ na bílém poli v pravém dolním rohu ikony zařízení označuje, že pro zařízení není vybrána funkce Použít automatické nastavení a že zdroj byl vybrán ručně. Všimněte si, že to neznamená problém nebo deaktivovaný stav.

Driverquery

Program příkazového řádku driverquery generuje seznamy nainstalovaných zařízení a ovladačů, podobně jako výstup Správce zařízení, které může uživatel zobrazit na obrazovce nebo přesměrovat na soubor. To je užitečné pro vytváření poznámek a pro hlášení problémů vzdáleným třetím stranám, jako jsou pracovníci technické podpory. Program má přepínače pro ovládání detailu a formátu výstupu, včetně přepínače s parametrem pro generování výstupu ve formátu hodnot oddělených čárkami , vhodného pro import do tabulkové aplikace, jako je Microsoft Excel. /focsv

driverquery

Zastavení, aktualizace lze provádět výběrem aplikace z nabídky a pravým tlačítkem myší provést operaci, v tomto případě aktualizace driveru grafického čipu.

Jakákoliv změna, která bude z vaší strany podniknuta, může ovlivnit systém Windows!
Byl tento článek užitečný?
Nelíbí 0
Zobrazeno: 5
Back to top button