TRS: Signalizace zabezpečovacího zařízení

Jste zde:
Odhadovaná doba čtení: 3 min

Úvod

Každý stav signálu bude mít svůj vlastní záznam v kontejneru signálů. Výše uvedený příklad podporuje stavy 0, 1, 4, 7 a 8.

„light“ je vstup světla do kontejneru se světly .

 

„flash“ sděluje signál, který nařizuje, že tato světla mají blikat, když je tento stav zobrazen. Číslo je uváděno ve frekvenci (v Hz). Záznamy jsou v pořadí a odpovídají pořadí použitému v seznamu „světel“. Pokud potřebujete blikat, některá světla a jiná ne, můžete použít „0“ pro „neblikat“.

 

„flash-offset“ sděluje signálu, aby kompenzoval blikání o tuto částku. Chcete-li, aby dvě světla střídavě blikala (tj. Když je jedna „zapnutá“, druhá je „vypnutá“ a naopak), použijte „0.0,0.5“. Záznamy jsou v pořadí a odpovídají pořadí použitému v „flash“ seznamu. Nemá žádný účinek, pokud světlo není nakonfigurováno tak, aby blikalo.

 

„speed“ použije specifikovaný rychlostní limit (v m/s), když je signál v tomto konkrétním stavu. Toto je absolutní limit a je určen pro situaci, kdy signál má mezní hodnotu „napříč vzájemným blokováním“ spojenou s tímto konkrétním aspektem, jak je to běžné v systémech „rychlostní signalizace“. Definujte konec stavědla umístěním normálního traťového speedboardu. (Pokud nechcete, aby byla viditelná, protože prototyp železnice, kterou zobrazujete, je nepoužívá, použijte pouze geodet.)

signals {
  0 {
    light 2
  }
  1 {
    light 2
    flash 1
    speed 6.71
  }
  4 {
    light 1
  }
  7 {
    light 1,3
    flash 1,1
    flash-offset 0.0,0.5
  }
  8 {
    light 0
  }
}

Světla

Definuje, jaké korony jsou připojeny k jakým světelným připojovacím bodům.

V takovém případě se světlo „0“ zobrazí se souborem „corona_green.tga“ (nalezeným v adresáři aktiv) připojeným k bodu připojení „a.light0“ v signální síti. Kontejner signály se bude označovat jako ‚0‘.

lights {
  0 {
    corona "corona_green.tga"
  }
  1 {
    corona "corona_yellow.tga"
  }
  2 {
    corona "corona_red.tga"
  }
}

Specifické nastavení

Signální systém nyní ví a používá mnohem více stavů, než tomu bylo dříve. To znamená, že musíte být mnohem opatrnější, abyste do svých signálů zahrnuli správné stavy, než jste to dělali dříve.

 

Pokud má být signál tolerantní, zahrňte spíše stav ‘1’ než stav ‘0’. Autopilot s ním nyní zachází jako s tolerantním signálem, projede kolem něj a v další části zařadí frontu za vlak.

 

Vzdálený signál by neměl vůbec obsahovat stav „0“ nebo „1“.

 

Pevnou vzdálenost lze provést zadáním „distant 1“ a zahrnutím pouze stavu „4“. Všechny blížící se vlaky (bez ohledu na to, zda je linka před nimi jasná nebo ne) zpomalí, když se k ní blíží.

 

Opakovač (repeater) by neměl zobrazovat stav „0“ – místo toho použijte stav „1“, jinak se autopilot zastaví u opakovače, nikoli u signálu, který se opakuje.

 

Některé signalizační systémy (jako jsou signalizační systémy v kabině nebo automatické systémy řízení vlaků) používají dvě označení nebezpečí za vlakem, protože nemohou zabránit vlakům projet začátkem bloku, pouze je zastavit, jakmile vstoupí. Chcete-li toto chování reprodukovat, zahrňte do svého signálu stav „0“ i stav „1“ a použijte značku dvojitého blokování. Tím se získá (povolený) bezpečnostní blok s indikací absolutního zastavení na jeho konci, který by měl zajistit správné chování pro lidského řidiče i autopilota.

 

Pokud chcete konkrétní zastavení, ale nemáte pro něj světlo, použijte „světlo -1“. To stačí k tomu, aby byl stav platný, ale nepoužívejte pro tento stav světlo.

 

Pokud nezadáte vůbec žádné stavy, předpokládá se, že se jedná o signál stylu Pre-v1.3, který může zobrazit Stop, Caution a Proceed prostřednictvím příloh a.red, a.orange a a.green. Toto chování je zastaralé – takže se na něj prosím nespoléhejte. V současné době se jeho hlavní použití jeví jako zarážky vyrovnávací paměti a pevné vzdálené desky, které stejně nemají připojovací body. Navrhuji využít výhod chování „light -1“ k přidání konkrétních relevantních stavů k tomuto druhu signálů. (Pevné zarážky vyrovnávací paměti by měly mít pouze stav 0, pouze pevné vzdálené stavy 4 a značku „vzdálená 1“).

kind mosignal
type Trackside
function TrackSignal
trainz-build 2.8
distant 0
home 0
repeater 0
always-controlled 0
double-blocking 0
overlap 183
overlap-track-circuited 1

Skriptování

Signály mohou implementovat vlastní logiku ve skriptu, pokud by vylepšená výchozí logika nebyla adekvátní pro modelovaný signalizační systém. Udělejte ze svého signálního skriptu podtřídu „Signálu“

„signal.gs“
class MyCustomLogicSignal isclass Signal {

Nezapomeňte volat inherited (); ve vaší metodě Init ():

  void Init(void)
  {
    inherited();
    
    // váš kód skriptu ..
    
  }

a poté přepsat funkci ‘DetermineUpdatedState’ takto:

  Soup DetermineUpdatedState(void)
  {
    Soup sigSoup = inherited();
    
    // váš kód skriptu ...
    
  }

implementovat vlastní logiku a / nebo funkci ‘ApplyUpdatedState’ takto:

  void ApplyUpdatedState(Soup sigSoup)
  {
    inherited(sigSoup);
    
    // váš kód skriptu ...
    
  }

Kontejner signálu

Druhy signálů

Při přidávání signálu se uživateli zobrazí výběr z 12 samostatných signálních kontejnerů:

 

Signál 1, Signál 2, Signál 3, Signál 4, Signál 5, Signál 6, Signál 7, Signál 8, Signál 9, Signál 10, Signál 11, Signál 12

 

Jejich číslování je smysluplné v tom, že každá číslice je přiřazena konkrétnímu signalizačnímu stavu. Státy jsou následující:

Základní:

 

0 STOP

1 ZASTAVTE POTOM

2 UPOZORNĚNÍ A ROZDÍL VLEVO

3 POZOR A ROZDÍL VPRAVO

4 POZOR

5 POKRAČUJTE A ROZDÍLTE SE LEVĚ

6 POKRAČUJTE A PRÁVNĚ SE ROZDÍLTE

7 POKROČILÉ UPOZORNĚNÍ

8 JEĎ

 

Následující dva aspekty se používají pouze pro scénáře:

 

9 POMALU

10 STŘEDNÍ RYCHLOST

Nastavení signalizace

light

Nastaví osvětlení, které má být použito pro objekt jako okolní nebo směrové. 0 nastavuje okolní osvětlení a objekt je osvětlen obecnou hodnotou světla (rovnoměrně). 1 nastavuje směrové světlo, které je ovlivněno polohou slunce, a dílo zobrazuje stínované tváře, ale nikoli pozemní stíny.

 

Kontejner na světla

Každý světelný bod musí mít přidruženou koronu. Korony jsou uloženy v adresáři každého signálního objektu vedle jeho textur.

 

korona

Koróna je světelný efekt „light“.

 

funkce
Musí být nastaven na TrackSignal.
Byl tento článek užitečný?
Nelíbí 0
Zobrazeno: 34
Back to top button