DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN

Jste zde:
Odhadovaná doba čtení: 2 min

Úvodem

Pro ty z vás, kteří s WordPressem pracují pravidelně, jsou chyby specifické pro CMS, jako je bílá obrazovka smrti nebo chyby připojení k databázi, poněkud běžným jevem. Ale další podmnožinou chyb, na které pravděpodobně narazíte, jsou chyby spojené s vaším internetovým připojením a DNS. Velmi častou chybou, která se uživatelům prohlížeče Google Chrome při pokusu o procházení webové stránky dostává, je „ Tento web není dostupný – adresa IP serveru nebyla nalezena“ spolu s DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN .

Důvodem DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN je obvykle nesprávná konfigurace nebo problém s vaším DNS . DNS je zkratka pro Domain Name System, která pomáhá řídit provoz na internetu propojením doménových jmen se skutečnými webovými servery.

Když uživatel zadá adresu URL do svého webového prohlížeče, DNS začne pracovat na připojení této adresy URL k IP adrese skutečného serveru . Toto se nazývá překlad názvů DNS a zahrnuje rekurzor DNS dotazující se na různé jmenné servery, aby zjistil skutečnou IP adresu serveru. Pokud se DNS nepodaří přeložit název domény nebo adresu , může se zobrazit chyba:

DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN.

Označení  části NXDOMAIN znamená neexistující doménu.

Jak na to?

Vzhledem k tomu, že se obvykle jedná o problém DNS na straně klienta, úplně první věc, kterou byste měli udělat, je pokusit se uvolnit a obnovit IP adresu ve vašem počítači . To také zahrnuje vyprázdnění místní mezipaměti DNS, která je podobná mezipaměti prohlížeče.

Ve Windows jednoduše otevřete Příkazový řádek stisknutím klávesy s logem Windows a R. Poté napište „cmd“ a stiskněte Enter.

Zadejte příkaz uvedený níže a stiskněte Enter. Tím se uvolní vaše aktuální IP adresa .

ipconfig /release

Poté zadejte příkaz vedený níže a stiskněte Enter. Tím se vyprázdní místní mezipaměť DNS. Pokud to fungovalo, měli byste vidět „Úspěšně vyprázdněna mezipaměť překladače DNS“.

ipconfig /flushdns

Poté je potřeba opět obnovit Vaši IP adresu.

ipconfig /renew

MAC

Chcete-li uvolnit a obnovit svou IP adresu na Macu, přejděte na Předvolby systému.

Klikněte na ikonu sítě a poté klikněte na „Upřesnit“.

 

Klepněte na záhlaví karty TCP/IP, pokud tam ještě nejste. Poté klikněte na tlačítko „Obnovit DHCP“.

 

Stejně jako jsme to udělali výše v systému Windows, uživatelé počítačů Mac mohou také vymazat místní mezipaměť DNS. I když se to dělá na jiném místě. Přejděte na Utilities a poté klikněte na „Terminál“.

Do příkazového řádku MAC zadejte následují příkaz:

dscacheutil -flushcache

Restart služby klient DNS

Pokud používáte Windows, můžete zkusit restartovat klientské služby DNS, které překládají a ukládají názvy domén DNS do mezipaměti.

Jednoduše otevřete Příkazový řádek stisknutím klávesy s logem Windows a R. Poté zadejte „services.msc“ a stiskněte Enter.

Přejděte dolů na „Klient DNS“, klikněte na něj pravým tlačítkem a vyberte „Restartovat“.

Restart DNS je možná i přes příkazový řádek CMD

Otevřete příkazový řádek stisknutím klávesy s logem Windows a R. Poté zadejte „cmd“ a stiskněte Enter.

net stop dnscache
net start dnscache

Změna DNS serveru

Další věc, kterou můžete zkusit, je změna serverů DNS. Ve výchozím nastavení jsou servery DNS automaticky přidělovány vaším ISP. Můžete je však zkusit dočasně změnit na veřejný server DNS, jako je Google.

 

  • veřejné DNS Google (8.8.8.8 a 8.8.4.4), jsou někdy spolehlivější.
  • Cloudflare také právě spustil svůj nový bezpečný a bleskově rychlý bezplatný DNS ( 1.1.1.1 a 1.0.0.1)

Ve Windows jednoduše otevřete Příkazový řádek stisknutím klávesy s logem Windows a R. Poté napište „ovládací panel“ a stiskněte Enter.

 

Klikněte na „Síť a internet“ a poté na „Centrum sítí a sdílení“. Na levé straně klikněte na „Změnit nastavení adaptéru“.

 

Klikněte pravým tlačítkem na své aktuální připojení, bude to buď Připojení k místní síti nebo Připojení k bezdrátové síti podle toho, jak se připojujete. Poté klikněte na „Vlastnosti“.

 

Vyberte Internet Protocol Version 4 nebo IPv6 a klikněte na „Vlastnosti“.

Pro IPv4: 1.1.1.11.0.0.1
Pro IPv6: 2606:4700:4700:1111a2606:4700:4700:1001

Jiné možnosti

Někdy se může nechtěně změnit nebo zpackat nastavení Chrome nebo experimentální funkce. Tyto obnovíte zpět na výchozí nastavení tak, že vstoupíte chrome://flags do prohlížeče a kliknete na „Obnovit vše na výchozí“.

VPN a antivirový software mohou někdy vést ke konfliktu nebo přepsat vaše nastavení sítě, včetně serverů DNS atd. 

Každý počítač má to, čemu říkají místní soubor hostitelů. Toto je soubor, který obsahuje ruční záznamy DNS, které jsou mapovány na konkrétní IP adresy. Toto se obvykle upravuje pouze tehdy, chcete-li před přepnutím domén na nového hostitele zobrazit náhled DNS.Soubor hostitelů obvykle vyžaduje další přístup. Takže prvním krokem je otevřít textový editor jako správce. Jednoduše klikněte na nabídku Start, vyhledejte textový editor, klikněte na něj pravým tlačítkem a vyberte „Spustit jako správce“. 

V textovém editoru klikněte na Soubor → Otevřít a přejděte do následujícího umístění:

 

C:\Windows\System32\drivers\etc\

 

Klikněte na soubor hostitelů a „Otevřít“. Znovu zkontrolujte a ujistěte se, že web, který se pokoušíte navštívit, tam není uveden. Pokud ano, odstraňte jej. 

Byl tento článek užitečný?
Nelíbí 0
Zobrazeno: 12
Back to top button