Vektorová grafika

Jste zde:
Odhadovaná doba čtení: 1 min

Soubory vektorové grafiky (jak .svg , tak Illustrator .ai ) lze importovat jako běžné obrázky do programu Painter. K dispozici je několik nastavení pro úpravu vzhledu grafiky a přizpůsobení se zbytku texturování.

Formát souboru SVG je oblíbeným nástrojem pro zobrazování dvourozměrné grafiky, grafů a ilustrací na webových stránkách. Navíc jako vektorový soubor lze zvětšit nebo zmenšit bez ztráty rozlišení.

 

Scalable Vector Graphics (SVG) je webový formát vektorových souborů. Na rozdíl od rastrových souborů založených na pixelech, jako jsou JPEG, vektorové soubory ukládají obrázky prostřednictvím matematických vzorců založených na bodech a čarách v mřížce. To znamená, že velikost vektorových souborů, jako je SVG, lze výrazně změnit bez ztráty kvality, což je činí ideálními pro loga a složitou online grafiku.

Při používání aplikace Adobe Photoshop postupujte takto: Jakmile vytvoříte obrázek ve Photoshopu, klikněte na Soubor > Export > Exportovat jako. V zobrazeném poli klikněte na rozevírací nabídku Formát a poté vyberte SVG. Vyberte Exportovat vše a uložte soubor.

Soubory AI jsou nativním typem vektorového souboru pro Adobe Illustrator. Pomocí souboru AI mohou návrháři nekonečně škálovat svou grafiku, kresby a obrázky bez vlivu na rozlišení.

Jak otevřít soubor AI. Chcete-li otevřít soubor AI v Illustratoru, zvolte Soubor > Otevřít a vyberte soubor z počítače. Ujistěte se, že váš soubor má příponu .AI. Můžete také otevřít soubory PDF, EPS a SVG. Všimněte si, že zatímco můžete otevřít soubory AI v jiných aplikacích, může to převést váš obrázek z vektoru na rastr. Jak vytvořit a upravit soubor AI. Chcete-li vytvořit soubor AI v aplikaci Adobe Illustrator, postupujte podle těchto jednoduchých kroků. Spusťte Illustrator a zvolte Soubor > Nový. Vyberte typ dokumentu, například Mobil, Web, Tisk nebo Film a video. Kliknutím na přednastavený dokument vyberte svou velikost. Klepnutím na Vytvořit otevřete nový dokument. Po dokončení vytváření uložte svůj návrh jako typ souboru .AI.
Byl tento článek užitečný?
Nelíbí 0
Zobrazeno: 2
Back to top button