Intel Optane Memory

Jste zde:
Odhadovaná doba čtení: 2 min

Paměť Intel® Optane™ je chytrá technologie, od spuštění systému až po spouštění aplikací, která přizpůsobuje a urychluje váš počítačový zážitek na počítačích s procesorem Intel® Core™. Učí se nejčastěji používané dokumenty, obrázky, videa a aplikace; udržuje je po ruce pro rychlý přístup; a pamatuje si je – i po vypnutí počítače.

Abyste mohli hrát co nejlépe, potřebujete počítač s procesorem Intel ®  Core ™  s pamětí Intel® Optane™ založenou na NVMe, která umožňuje rychlý přístup a úžasnou odezvu pro urychlení hraní od spuštění až po načtení. Intel Optane poskytuje mnohem větší rychlosti čtení a zápisu, než dokonce i nejrychlejší SSD bez požadavku nepřerušovaného napájení jako RAM.

Pro funkční modul potřebujete minimálně procesor Intel Core 7. generace v rodině Core i3, i5 a i7 s číslem modelu alespoň 7. Budete potřebovat kompatibilní základní desku, ale tato základní deska také potřebuje čipovou sadu Intel, která podporuje Optane a alespoň jeden M.2 rozšiřující slot. Nemusí nutně být základní desky značky Intel.

Paměť Intel Optane je řešením systémových akcelerace v ® platformách procesoru Intel Core a 8 ™ . generace. Toto řešení je součástí formátu modulu a jeho vložením nových paměťových médií mezi procesor a pomalejší úložná zařízení SATA (disk SSD, SSH nebo SATA) můžete ukládat běžně používaná data a programy blíže procesoru a umožnit tak aplikacím přístup k těmto informacím rychleji a zvýšit tak celkový výkon systémů. Paměťový modul Intel Optane nenahrazuje možnost DRAM, ani nemůže přidat žádnou kapacitu na paměť DRAM. moduly Optane mohou být párovány a nespárovány s použitím technologie Intel Rapid Storage nebo Optane verze 15.5

Optane je umístění velkých souborů mezipaměti pro pevný disk typu disku. Při práci v souladu s tímto pevným diskem bude zařízení Optane ukládat a zachytávat požadavky na soubory, které jsou pro většinu často požadovaných souborů v systému. Obvykle se jedná o soubory jádra systému Windows, ale také ušetříte body jako sada Microsoft Office, Quicken a další informace o aplikaci a ovladače.

Když systém požádá o informace z pevného disku, požádá o ni adresu, tyto informace jsou předány v rámci řetězce na Optane disk a pokud Optane obsahuje požadované informace, bude ho poskytovat tak, jak bylo požádáno o povolení pevného disku k dalšímu zpracování, na co se nachází. Při zápisu souborů na disk se také přestanou na Optane jednotku a zůstane ve stavu vyrovnávací paměti, takže pevný disk zapisuje tyto informace, když je vhodnější časování. Dojde-li k zápisu souboru a je-li k němu připojen požadavek na čtení, pevný disk jednoduše zabrání zápisu, přečtěte si požadovaná data a pokračuje v zápisu. Vzhledem k tomu, že jeden z největších vlivů na výkon na disku diskové jednotky představuje čas hledání, tento proces ukládání do mezipaměti eliminuje největší počet úspěšných přístupů na pevný disk a umožní vám zapisování informací na disk více času.

Disky Optane jsou jako hybridní pevné disky v tom, že mají pevný disk s přidruženou paměťovou kartou Flash. Vložená paměť flash je rychlejší než pevný disk, ale stále na jednotce správy pevného disku řadiče. Disk Optane je větší a rychlejší, protože má přímý přístup ke procesoru tak, jak je připevněn k základní desce.

Byl tento článek užitečný?
Nelíbí 0
Zobrazeno: 5
Back to top button