Nastavení zvuku FOCUSRITE Scarlett Solo 3rd Gen

Jste zde:
Odhadovaná doba čtení: 1 min

FOCUSRITE Scarlett Solo 3rd Gen

Scarlett Solo je základní model produktové série zvukových karet Scarlett 3rd generace. Kompaktní rozměry a nízká hmotnost jistě potěší všechny hudebníky a skladatele, kteří preferují snadné a rychle nahrávání nástrojů či vokálu v podstatě kdekoli na cestách. Model Solo disponuje vysoce kvalitními AD/DA převodníky schopnými pracovat s rozlišením až 24 -bit/192 kHz nebo mikrofonními preampy vybavenými funkcí AIR mode pro simulaci legendárních předzesilovačů ISA. Třetí generace Scarlett vykazuje výrazně menší zkreslení a latenci, větší odstup signálu od šumu nebo větší headroom. Novinkou je konektivita prostřednictvím USB-C.

Průmyslový design s ovládacími prvky i elegantním šasi vyrobenými z kovu přináší odolnost a trvanlivost, jež se osvědčí při jakkoliv náročném použití. Nejnovější verze mikrofonních předzesilovačů Scarlett nabízí oproti dřívějšku vyváženější a širší průběh ovládacího potenciometru Gain, což umožňuje velmi plynulé nastavení vstupních úrovní. Podobným způsobem byl přepracován také nástrojový vstup, který si nyní poradí i s nejsilnějšími kytarovými snímači. Pro jistotu je analogová vstupní a výstupní sekce vybavena obvody, které zvukovou kartu ochrání před nežádoucími signálovými špičkami. Součástí balení je Ableton Live 10 Lite, Pro-Tools First l Focusrite Creative Pack, Focusrite Red 2 & 3 Plug-in Suite, Softube Time & Tone Bundle, XLN Audio Addictive Keys, Splice a Plug-In Collective.

Jelikož mikrofon zaznamenává zvuk ve Stereu, výstup ze zvukové karty přes USB-C je pouze jednokanálový. Otevření nastavení zvuku ve Windows vyberte vstupní zařízení a dejte vlastnosti zařízení, dále zvolte Další vlastnosti zařízení. Ve vlastnostech mikrofonu vyberte záložku Upřesnit.

Výchozí formát je nyní nastaven na 2 kanály v 24 bitech a 48kHz, to znamená, že kanál rozlišuje levý a pravý signál, ale zvuková karta nám umožňuje pouze jednokanálový výstup z mikrofonu, tedy změníme výchozí formát na 1 kanál 24 bitový o 48kHz.

Byl tento článek užitečný?
Nelíbí 0
Zobrazeno: 20
Back to top button